« Zeměžluč.cz

Ledvinové kameny, jak je odstranit

Chtěl bych vám představit jednoduchý způsob jak z děla vypudit ledvinové kameny bez operačního zákroku.

Jako u většiny onemocnění i v případě kamenů v ledvinách je možné si pomoci přírodními prostředky. Samozřejmě každý případ je individuální a proto je na místě vedle samoléčby také konsultace s lékařem specialistou – urologem. Lékař je přinejmenším nezastupitelný při určení druhu ledvinových kamenů, což je důležité při pozdější preventivní dietě, protože tvorbu ledvinových kamenů významně ovlivňuje právě to co jíte a pijete.

Mnou navrhovaná léčba nemusí pomoci každému, ale většině by měla umožnit zbavit se ledvinových kamenů bez nutnosti ulehnutí na operační stůl. V žádném případě vám tato léčba nepřitíží, takže není důvod jí minimálně neotestovat.

Místa bolesti ledvinových kamenů

Lektvar vypuzující ledvinové kameny z těla

K výrobě mého medikamentu potřebujete kilogram mrkve a kilogram rozinek bez peciček.

Mrkev nastrouháte na hrubo a společně s rozinkami dáte do pětilitrového smaltovaného hrnce a zalijete třemi litry chladné vody. Voda by v ideálním případě měla být studniční, méně vhodná je voda z vodovodu, absolutně nevhodná je voda minerální.

Hrnec pak postavíme na mírný oheň a zahříváme následující 3 hodiny. Obsah se nesmí dostat do varu, proto je dobré nad procesem stále dohlížet. Po uplynutí uvedeného času odvar zcedíme. Vzniklou tekutinu dáme do chladu (sklep, lednice), kde jí budeme skladovat.

Zbylou mrkev s rozinkami můžete použít v kuchyni, třeba jako náplň do koláče, pirohu apod.

Hlavním produktem našeho snažení ale je výsledná tekutina.

Vždy večer odlijeme 150 ml našeho odvaru a postavíme jej do místnosti aby přes noc získal pokojovou teplotu. Následující den pijeme 3 krát po 50 ml lektvaru vždy 30 minut před jídlem. Tuto proceduru opakujte po dobu 3 týdnů. Pak na 10 dnů pití lektvaru přerušíme, po těchto 10 dnech by bylo vhodné zajít k lékaři na ultrazvukové vyšetření, které by mělo ukázat značné zmenšení kamenů nebo v lepším případě jejich zmizení.

Pokud ledvinové kameny z těla zcela nevyšly pak třítýdenní pitnou proceduru ještě jednou zopakujte.

Až se vám podaří zbavit se ledvinových kamenů, nezapomínejte na prevenci aby se znovu nevrátily. Podle druhu kamenů (šťavelan vápenatý, kyselina močová apod.) je vhodné držet některou z doporučených diet a pravidelně vykonávat očistné procedury.

ledvinový kámen

Preventicní očistná procedůra proti ledvinovým kamenům

Doporučuji vzít litr málo mineralizované vody typu borjony a vypít jej podle následujícího návodu. V 7 hodin ráno vypít najednou 200 ml sklenici této vody a následně udělat to samé každých 30 minut. Tzn. další sklenici vypít v 7:30, pak v 8:00, pak v 8:30 a nakonec v 9:00. Tuto jednoduchou proceduru stačí vykonat jednou za půl roku.

Osobně doporučují také odvar z listů javanského čaje (orthosiphon stamineus), ale o tom až někdy příště.

« Zeměžluč.cz